Duvar
Kısaca Hakkımda
Tüm Yazılar
İletişim
Ücretsiz Site Ekle
Son Yazılar

Saçların hızlı uzaması için ne yapmalı

Saçlarınızın hızlıca uzamasını mı istiyorsunuz. İşte saçların hızlıca uzamasını sağlayan maddelerin olduğu o liste ;
Bol su içmek saçların hızlı uzamasını sağlıyor. Bunun nedeni, suyun vücutta bulunan toksinleri hızlı atmamızı sağlamasıdır. Bu toksinler, saçların beslenmesini engellemektedir.Bu nedenle günde 1.5 litre su için. Bol folik asit almaya çalışın. Folik asit, hücre yenilenmesi yapar ve sağlıklı bir cilt yanında saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar.

Saçlarınıza bant, şapka ve sıkıca arkaya toplama yapmayın. Tüm bunlar saçın esnek yapısını daha da esnetecek ve uzama hızını yavaşlatacaktır. Saçlarınıza röfle, açma ve perma gibi işlemler yaptırmayın. Tüm bu işlemler profesyonel olduğuna inandığınız yerlerde yaptırabilir ama bakım yapmak şartıyla. Saça yapılan bakımlar, saçın hızlı uzamasını sağlayacaktır. Bakım yaptırmaya gidemiyorsanız evinizde saçı nemlendiren bakımlar uygulayabilirsiniz.

Şampuanlarda ph değeri düşük olanları tercih edin. Bunlara en iyi örnek, bebe şampuanlarıdır. Yüksek asit oranlı olan şampuanlar saçın büyüme hızını yavaşlattığı gibi kırılma ve dökülmeler yapacaktır. Çünkü, sık yıkanan ve temiz olan saçlar daha hızlı uzarlar.

Stresten uzak durun. Yapılan araştırmalar stresli yaşam sürenlerin saçlarının sağlıksız ve yavaş uzadığını ortaya koymuştur. Bu nedenle stresli ortam ve insanlardan uzak durun.


>> Reklam Gösterme.
4
0
|Görüntülenme Sayısı : 10284
0 yorum Yapılmış
 Name    Email  Web 

Güncel
Teknoloji
Sosyal medya
Seo
İnternet
Css
Asp
Sql
Müzik
Güvenlik
Photoshop
Fotoğraflar
En Beğenilen 10
Sponsor Alanı
Google Reklamları
Son Yorumlar